KGNT - klíč k řeckému novému zákonu

Autor: Daniel Řehák

E-Mail: daniel_rehak(zavinac)seznam.cz

Popis programu

Pomůcka pro studenty novozákonní řečtiny, kteří nechtějí utrácet peníze nebo si nemohou dovolit utrácet peníza za klíč k novému řeckému zákonu v knižní podobě. Samozřejmě, že tato pomůcka je nedostačující a vůbec není úplná. Není myšlena jako pomůcka pro specialisty, kteří by jistě k mnohému měli spoustu věcných připomínek.

Program využívá databázi morfologické analýzy a rozdělení řeckého Nového Zákona (GNT) od pana J. Taubera (viz. http://jtauber.com/morphgnt/). Všechny připomínky u určování typů a analytického vyzkoumání jsou převzaty a používány z této databáze.


Technicky o projektu

Zdroj dat se upravuje. Převedl jsem ho z UTF-8 do UNICIALního písma SPIonic. Je použit zdrojová databáze stažená z webu z http://jtrauber.com/morphgnt/.

Ovládání jednoduché a intuitivní. Jednoduchý dialog s rozevíracími menu (comboBox), pro výběr slova z verše použijeme seznam (listbox).

Výběr a hledání bude následující:


Licence

Naprosto nekomerční a volný produkt bez jakýchkoliv záruk a jistot, podpory. Distribuce jedině zdarma nebo za náklady vynaložené s přenosem (média, poštovné, atd.), samotný program je však zdarma a nesmí být zpoplatňován. Dá se říct, že licence je totožná s GPL, ale protože ji úplně neznám, tak jsem se chtěl vyvarovat případných problémů. Zdrojové soubory od projektu jsou na požádání u autora k dispozici.


Stažení - download

KGNT_setup.exe


©Daniel Řehák